Mukolatin Toz İçeren Saşe İlacı Hakkında Ayrıntılı Bilgiler

İlacın etken maddesi Asetilsistein’dir. Mukolatin Toz İçeren Saşe, vücudun farklı bölgelerini (akciğerler, boğaz, ağız gibi) kaplayan yoğun şekildeki balgamı parçalamak suretiyle kıvamını azaltıp, dışarıya atılmasını kolaylaştırır. Ayrıca bu ilaç yüksek dozda alınan parasetamol zehirlenmelerinde karaciğer yetmezliğini azaltan ve zehirlenmeyi önleyen bir ilaçtır. Bronşlar ve akciğerlerin tedavisi ile kulak-boğaz burun hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

MUKOLATİN TOZ İÇEREN SAŞE

HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Vücudun farklı bölgelerini (akciğerler, boğaz, ağız gibi) kaplayan yoğun şekildeki balgamı parçalamak suretiyle kıvamını azaltıp, dışarıya atılmasını kolaylaştırır. Ayrıca bu ilaç yüksek dozda alınan parasetamol zehirlenmelerinde karaciğer yetmezliğini azaltan ve zehirlenmeyi önleyen bir ilaçtır. Bronşlar ve akciğerlerin tedavisi ile kulak-boğaz burun hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
Eğer böbrek, karaciğer hastalığı, astım, mide veya oniki parmak bağırsağı ülseri gibi rahatsızlıklarınız var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınıız.
MUKOLATİN TOZ İÇEREN SAŞE’NİN

KULLANIM ŞEKLİ

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
Bir paket şaseyi su bardağına boşaltınız. Su bardağının yarısına kadar içme suyu ilave ediniz. ve karıştırarak tozun çözünmesini sağlayınız. İlacınız tamamen eridikten sonra bekletmeden içiniz.
İLACIN

OLASI YAN ETKİLERİ

Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
Kalp atımlarının yükselmesi ve tansiyon düşmesi ve bayılma durumlarından herhangi biri görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.


İlaç Etken Maddesi

Asetilsistein

İlaç Marka İsmi

Mukolatin Toz İçeren Saşe