Cetaflu Forte Tablet İlacı Hakkında Ayrıntılı Bilgiler

İlacın etken maddesi Parasetamol, Klorfeniramin maleat, Fenilefrin hidroklorür ‘dir. Cetaflu Forte Tablet, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Soğuk algınlığı, grip, nezle, soluk borusu iltihabı, faranjit, sinüzit gibi üst solunum yolları enfeksiyonları ile saman nezlesi, alerjik nezle ve burun- sinüz iltihabı gibi üst solunum yollarının alerjik hastalıkları ile ilgilidir.

CETAFLU FORTE TABLET

HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Soğuk algınlığı, grip, nezle, soluk borusu iltihabı, faranjit, sinüzit gibi üst solunum yolları enfeksiyonları ile saman nezlesi, alerjik nezle ve burun- sinüz iltihabı gibi üst solunum yollarının alerjik hastalıkları ile ilgilidir.
Karaciğer (siroz) hastalığınız varsa ya da alkol kullanıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.
Eğer karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, akciğer hastalığı, kalp hastalığı, astım, tiroid bozukluğu, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, idrar tutukluluğu, alkol bağımlılığı gibi rahatsızlıklarınız varsa doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.
Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
CETAFLU FORTE TABLET’İN

KULLANIM ŞEKLİ

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.
İLACIN

OLASI YAN ETKİLERİ


Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
Kalp atışlarında düzensizlik, idrar tutukluluğu yan etki olarak görülebilir . Tıbbi yardım için doktorunuza başvurunuz.


İlaç Etken Maddesi

 Parasetamol, Klorfeniramin maleat, Fenilefrin hidroklorür

İlaç Marka İsmi

Cetaflu Forte Tablet