Flarex Göz Damlası Süspansiyon İlacı Hakkında Ayrıntılı Bilgiler

İlacın etken maddesi Florometolon’dur. Flarex Göz Damlası Süspansiyon, vücutta iltihaplanma durumlarında meydana gelen şişme ve ağrıyı azaltıp, iltihaplanma sürecini engelleyen bir ilaçtır. Enfeksiyon; yaralanma; ameliyat ya da dış etkenlerin yol açtığı; göz ve göz kapaklarında şişlik, yanma , kazarıklık, ağrı ile kendini gösteren iltihabi durumlarda kullanılır.

FLAREX GÖZ DAMLASI SÜSPANSİYON

HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Enfeksiyon; yaralanma; ameliyat ya da dış etkenlerin yol açtığı; göz ve göz kapaklarında şişlik, yanma , kazarıklık, ağrı ile kendini gösteren iltihabi durumlarda kullanılır.
Lens kullanıyorsanız, ilacınızı uyguladıktan sonra en az 15 dakika beklemelisiniz. Daha sonra lensinizi takabilirsiniz.
İlacın kullanımını aniden bırakmayınız. Yan etkilerini engellemek için yavaş yavaş dozu azaltarak bırakınız.
İlacı kullanmaya başladıktan sonra 2 haftalık bir süre içerisinde iyileşme olmazsa doktorunuza başvurunuz.
Eğer gözünüzde tedavi ve kontrol altına alınmamış bakteri, virüs ya da mantar enfeksiyonu varsa ya da gözünüzün ön tarafında yaralanma ya da açık yaranız var ise bu ilacı kesinlikle kullanmayınız.
Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılıp kullanılmayacağı bir belirlilik kazanmamıştır.
FLAREX GÖZ DAMLASI SÜSPANSİYON’UN

KULLANIM ŞEKLİ

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldrınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık bir dakika böyle beklemelisiniz. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır. Eğer aynı göze birden fazla damla damlatacaksanız, bu işlemi beş dakika ara ile tekrarlayınız. Damlayı iki gözünüz içinde uygulayacaksanız aynı işlemi diğer gözünüze de aynı şekilde uygulayınız. Gözünüzün mikrop kapmaması için damlalığın ucunun steril bir yerde korunması gerekir.
İLACIN

OLASI YAN ETKİLERİ

Görmede bulanıklık, yanlarını görememe, göz ağrısı, ışığın etrafında hale görmek; ani oluşan göz tahrişi; şiddetli baş ağrısı, gözlerin arkasında ağrı; gözlerde şişkinlik, akıntı ya da kabuklanma gibi yeni bir göz hastalığı enfeksiyonu durumlarından herhangi biri ya da bir kaçı görüldüğünde ilacın kullanımını durdurup , derhal doktorunuza başvurunuz.


İlaç Etken Maddesi

Florometolon

İlaç Marka İsmi

Flarex Göz Damlası Süspansiyon