3. Uluslararası 4. Ulusal Ebelik Kongresi

  Takvime Ekle / Etkinliği Paylaş

  Etkinlik Bilgileri

  • BRANŞ: GENEL
  • ETKİNLİK TÜRÜ: KONGRE
  • BAŞLANGIÇ TARİHİ: 21 Eylül 2017 Perşembe
  • BİTİŞ TARİHİ: 24 Eylül 2017 Pazar
  • BAŞLANGIÇ SAATİ: 08:00
  • YER: Swisotel Ankara
  • ŞEHİR: Ankara
  • WEB ADRESİ: http://www.ebko2017.org/Giris/Anasayfa

  Davet Metni


Değerli Meslektaşlarımız,


Kadın ve yenidoğan sağlığını iyileştirme stratejilerinin gündemde olduğu bir dönemde, Derneğimiz bilimsel faaliyetleri kapsamında, 21-24 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara’da 3. Uluslararası 4. Ulusal Ebelik Kongresi'ni düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemiz ebeleri ile dünya ebelerini buluşturacak kongremizde, deneyim ve bilgilerimizi paylaşmayı, gerek kadın ve yenidoğan sağlığı, gerekse mesleğimizin sorunlarına ortak akıl, ortak ses üretmeyi hedefliyoruz.

Her zaman olduğu gibi, güncel yaklaşımlar doğrultusunda, alanında uzman konuşmacılarla oluşturulan kongre bilimsel içeriğini, gereksinim duyulan konulara yönelik kurslarla zenginleştirdik. Aynı zamanda, uluslararası alanda tanınmış önemli ebeler ve ülkemizin sağlık politikalarının belirlenmesinde söz sahibi sağlık yöneticilerinin katılımıyla güçlenen kongremizde; ebelik, kadın sağlığı, doğum ve yenidoğan sağlığı konuları ayrıntılı biçimde ele alınacaktır.

Ülkemizin dört bir yanında büyük özveri ve fedakarlıkla çalışan tüm meslektaşlarımızı, her alanda büyük desteğini gördüğümüz değerli akademisyenlerimizi, mesleğin geleceğini şekillendirecek ebelik öğrencilerini, klinikte yan yana çalıştığımız hekim ve hemşire arkadaşlarımızı kongremize bekliyoruz. Ebelik adına söyleyecek sözü olan tüm sağlık çalışanlarının kongreye yoğun ilgi göstereceğine inanıyoruz.

“Ebelere Yatırım Yapmak Sağlıklı Nesilleri Taahhüt Eder” Bu nedenle; kadının olduğu her alanda var olan ebelerin; kadın ve yenidoğan sağlığı konularında ve sorunların çözümünde kilit rol oynadığının unutulmaması dileklerimizle,

Ülkemizin başkenti Ankara’da görüşmek üzere saygılar sunarız.


Yrd. Doç. Dr. Nazan KARAHAN Doç. Dr. F. Deniz SAYINER Nesibe UZEL
Dernek ve Kongre Başkanı Kongre Eş Başkanı Kongre Eş Başkanı

  Bunlar da ilginizi çekebilir